INFORMACJE KWIDZYŃSKIEGO TOWARZYSTWA PŁYWACKIEGO

TRENERZY                               PLAN ZAJĘĆ                    NR KONTA

Kwidzyńskie Towarzystwo Pływackie (wcześniej Kwidzyńskie Stowarzyszenie Promocji Pływania) rozpoczęło swoją działalność w 2005 roku. Przez 8 lat działalności trenerzy KTP z wielką starannością i zaangażowaniem, popartym odpowiednim wykształceniem, uczą dzieci z Kwidzyna oraz powiatu kwidzyńskiego, podstaw nauki pływania oraz sportowych technik pływania. Przez te wszystkie lata ponad 500 dzieci, które uczyły się pływać w Kwidzyńskim Towarzystwie Pływackim, doskonale sobie radzi w środowisku wodnym a prawie 50 jest lub było reprezentantami naszego miasta na zawodach krajowych i zagranicznych już jako zawodnicy MTS Kwidzyn. Wszystkie dzieci uczące się w KTP co roku startują w zawodach, w których mogą pokazać swoje umiejętności oraz dobrze się bawić. Najlepsi i najbardziej zaangażowani uczniowie mogą po zakończeniu III klasy kontynuować swoją przygodę pływacką w klubie sportowym MTS Kwidzyn. Zajęcia prowadzone są na nowej i starej pływalni, a sposób prowadzenia zajęć dostosowany jest do poziomu uczniów. W trakcie zajęć wykorzystywane są najnowocześniejsze metody oraz tendencje w sporcie pływackim.

Zajęcia prowadzone są przez trenera pierwszej klasy Artura Szachmytowskiego, którego zawodnicy startowali w Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu, zdobyli 23 medale Mistrzostw Polski ponad 100 razy startowali w finałach Mistrzostw Polski, pobili 26 rekordów okręgu pomorskiego, są członkami Kadry narodowej oraz Kadry Województwa Pomorskiego. Ponadto w zawodach o zasięgu ogólnopolskim zdobyli ponad 600 medali. Warto zaznaczyć, iż w Kwidzyńskim Towarzystwie Pływackim swoją karierę zaczynali m.in.: Pamela Rybicka ( mistrzyni Polski oraz wielokrotna medalistka i finalistka Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej, wielokrotna rekordzistka okręgu pomorskiego), Nikola Olszewska (uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu, mistrzyni Polski oraz wielokrotna medalistka i finalistka Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej, wielokrotna rekordzistka okręgu pomorskiego), Daria Karaszkiewicz (brązowa medalistka Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej) czy Martina Kędziora (czwarta zawodniczka Mistrzostw Polski).

Zajęcia prowadzą również Panie Natalia Hryniewicz-Sosnowska oraz Marta Osial, które posiadają tytuł instruktora pływania. Prowadzą zajęcia z młodszymi dziećmi, z którymi mają bardzo dobry kontakt i odpowiednie podejście do prowadzenia zajęć z tak młodymi ludźmi.