W dniach 31.05-01.06.2008 na pływalni Neczk w Kartuzach odbyły się zawody pływackie w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. W kartuskich zawodach udział wzięło ponad 260 zawodników 10 i 11 letnich z 19 klubów województwa pomorskiego.

Cała idea Korespondencyjnych Mistrzostw Polski polega na tym, iż w tym samym czasie w kilkunastu miastach w Polsce ( w tym roku było ich 19 ) odbywają się takie same zawody. Po ich przeprowadzeniu wyniki z wszystkich miast przesyłane są do Polskiego Związku Pływackiego a tam w terminie 7 dni, po zsumowaniu wszystkich wyników, ustalana jest docelowa lista wyników Mistrzostw Polski. Żeby podkreślić wielkość całej imprezy warto podać, iż w tym roku w całej Polsce startowało ponad 1200 zawodników 10 i 11 letnich.

Ale wróćmy do Kartuz. Na starcie tych zawodów stanęło 14 zawodników MTS Kwidzyn trenowanych przez trenerów Krzysztofa Bednarczyka i Artura Szachmytowskiego. Nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając na tych nieoficjalnych Mistrzostwach okręgu pomorskiego 11 medali ( 3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe). Złote medale zdobywali Nikola Olszewska na 50 m stylem motylkowym ( tylko 0,04 s zabrakło jej do pobicia 18 letniego rekordu okręgu), Weronika Muzolf na 100 m stylem dowolnym oraz Michał łubiński na 200 m stylem klasycznym. Srebrne medale zdobywali: Nikola Olszewska ( 100 i 200 stylem grzbietowym oraz 50 m stylem dowolnym), Ola Zalewska (200 m stylem dowolnym) oraz Michał Łubińskim (200 m stylem dowolnym) natomiast brązowe: Weronika Grabowska (100 m stylem dowolnym), Ola Zalewska (50 m stylem motylkowym) oraz Weronika Muzolf (200 m stylem dowolnym).

Po zawodach trener Artur Szachmytowski powiedział: „Wyniki uzyskane przez naszych zawodników pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Są juz oficjalne wyniki ogłoszone przez Polski Związek Pływacki z których wynika, że Nikola Olszewska (zawodniczka trenera Artura Szachmytowskiego) jest podwójną brązową medalistką Mistrzostw Polski na 50 motylkowym i 200 grzbietowym. Ponadto miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: Nikola Olszewska (4 na 100 grzbietowym i 5 na 50 dowolnym), Ola Zalewska (10 na 50 motylkowym - trener A. Szachmytowski) i Michał Łubiński (9 na 200 klasycznym - trener Krzysztof Bednarczyk). Jest to ogromny sukces tych zawodników i ich trenerów oraz, miejmy nadzieję dobry prognostyk na przyszłość. Duże pochwały należą się również pozostałym naszym zawodnikom, którzy w każdym starcie poprawiali swoje rekordy życiowe"

wyniki w zakładce   zawody