W dniach 18-19.10.2008 odbyły się w Słupsku zawody z cyklu „EU Swimming Invitational”. Na starcie tych dużych, międzynarodowych zawodów stanęło ponad 340 zawodników z 17 polskich klubów z Warszawy, Włocławka, Rzeszowa, Gdańska, Gdyni, Lęborka, Kołobrzegu, Szczecinka, Radomia, Bydgoszczy, Grudziądza, Słupska, Kalisza, Brodnicy, Kartuz, Starogardu Gdańskiego oraz 8 klubów zagranicznych z Belgii, Węgier, Mołdawii, Czech, Wlk. Brytanii. USA, Holandii i Izraela.

Z kwidzyńskiego MTS na tych zawodach reprezentowała nas 15 osobowa ekipa z roczników 1994-1998 trenowana przez trenerów Artura Szachmytowskiego oraz Krzysztofa Bednarczyka. O randze zawodów świadczyć może m.in. to, iż wystartowało w nich wielu medalistów Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Jednak największymi gwiazdami byli reprezentanci Polski, seniorzy Beata Kamińska (medalistka Mistrzostw Europy) oraz Mariusz Winogrodzki (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski seniorów).

Nasi zawodnicy startujący w tym „maratonie pływackim” (zawody zaczynały się o 8 rano a kończyły po godzinie 20) pokazali się z bardzo dobrej strony. Zdobyliśmy 8 medali indywidualnych oraz 2 w sztafetach. Ponadto Nikola Olszewska pobiła kolejny raz rekord okręgu na 50 m stylem motylkowym łamiąc magiczną do tej pory granicę 36 sekund.  Medale zdobywali zawodnicy, którzy przyzwyczaili nas już do tego, że rzadko wracają z zawodów z pustymi rękami.

Oto medaliści:Nikola Olszewska: złoto na 50 motylkowym z czasem nowego rekordu okręgu 35,97,

                                 2x brąz na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym

Pamela Rybicka: 4 srebrne medale na 100 dowolnym, 100 motylkowym oraz 200  grzbietowym i zmiennym

Adrianna Węgrzyn: srebro na 200 dowolnym

Sztafeta 4x50 dowolnym: złoto w składzie Weronika Muzolf, Marta Wąsik, Ola Zalewska, Nikola Olszewska

Sztafeta 4x50 zmiennym: złoto w składzie M. Wąsik, Julita Wróblewicz, O. Zalewska,  N. Olszewska.

Ponadto na dużą pochwałę zasługują starty Dobrawy Kopowskiej (4 na 100 motylkowym) oraz Michała Łubińskiego (4 na 200 zmiennym). Dodatkowo Michał miał utrudnioną sytuację gdyż startował z zawodnikami o rok starszymi. W swoim roczniku był bezkonkurencyjny. Pozostali nasi zawodnicy również zasługują na słowa pochwały za nowe rekordy życiowe oraz wzorową postawę na zawodach.

Po zawodach trener A. Szachmytowski powiedział: „Zawody w Słupsku były doskonale zorganizowane cieszy więc, iż do sukcesu organizatorów dostosowali się zawodnicy. Już sam udział w takich zawodach był dla młodszych zawodników ogromnym wyróżnieniem oraz możliwością podpatrywania i uczenia się od najlepszych. Konkurencja była bardzo silna ale nasi zawodnicy pokazali się z doskonałej strony. Cieszy kolejny rekord okręgu Nikoli Olszewskiej oraz medale w sztafetach.”