W  dniach 13-14.12.2008 na pływalni w Gdańsku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w pływaniu. Na starcie tych zawodów stanęli zawodnicy z roczników 1996 i starsi ze wszystkich klubów województwa pomorskiego. Ponadto, w nagrodę, startowali młodsi zawodnicy – rocznik 1997 (którzy zajęli miejsca 1-10 w Mistrzostwach Polski) oraz rocznik 1998 (medaliści MP). Nasz klub reprezentowała 6 osobowa grupa. Zawody rozgrywane były w kategorii Open więc tak naprawdę młodsi zawodnicy jechali na nie po naukę i nabieranie doświadczenia. Niezawodna okazała się Pamela Rybicka, która w tak silnie obsadzonych zawodach została wicemistrzynią województwa pomorskiego na 100 m stylem motylkowym oraz dwukrotną brązową medalistką na 200 m stylem grzbietowym i 200 m stylem motylkowym. Pozostali nasi zawodnicy startowali również bardzo dobrze poprawiając swoje rekordy życiowe oraz Rekordy Klubu.

Na Zimowych Mistrzostwach Okręgu odbyła się też miła uroczystość. Nasze medalistki Mistrzostw Polski – Pamela Rybicka i Nikola Olszewska, oraz ich trener Artur Szachmytowski otrzymali pamiątkowe medale z rąk Prezesa POZP za wyniki osiągnięte w 2008 roku. Pamela otrzymała również certyfikat potwierdzający powołanie jej do Kadry Narodowej.

Po zawodach trener Artur Szachmytowski powiedział: „ Były to już ostatnie zawody  naszych pływaków w tym roku. Przed nami praca przed MP oraz trochę odpoczynku świątecznego. Cieszy postawa naszych zawodników w konfrontacji z dużo starszymi zawodnikami. Gratulacje dla Nikoli Olszewskiej za doskonały start na 200 m stylem grzbietowym, w którym o prawie 3 sekundy poprawiła Rekord Okręgu". Wyniki w zakładce zawody.