W sobotę 15.03.2008 roku zawodnicy sekcji pływania MTS Kwidzyn brali udział w ogólnopolskich zawodach w Grudziądzu i Kartuzach.

W Grudziądzu startowali zawodnicy z roczników 1994 – 1996, którzy wzięli udział w X Pucharze Orki. Formuła zawodów jest specyficzna gdyż zawodnicy musza płynąć wszystkimi stylami albo po 100 metrów (rocznik 1994) albo po 50 (rocznik 1996). Z naszego klubu udział w tych zawodach wzięła 6 zawodników. Spośród nich na podium stanęła Pamela Rybicka, która zajęła 2 miejsce przegrywając o 2 sekundy z wielokrotną mistrzynią Polski. Na 3 stopniu podium stanął Wojciech Janicki (podopieczny trenera Krzysztofa Bednarczyka), który w każdym swoim starcie poprawiał rekordy życiowe.

Poza wymienioną dwójką w zawodach startowali też Przemysław Świetlicki, Dobrawa Kopowska (6 m), Agnieszka Kordowska (7 m) oraz Adrianna Węgrzyn (8 m).

Jak powiedział trener Artur Szachmytowski „ start w tych zawodach był doskonałym sprawdzianem wszechstronności stylowej naszych zawodników. Pamela i Wojtek zdali egzamin na piątkę ale reszta też zasłużyła na pochwałę”

Natomiast w zawodach w Kartuzach wystartowało 7 naszych zawodników z rocznika 1998. Na starcie tych zawodów z okazji 85 rocznicy nadania praw miejskim Kartuzom stanęło ponad 300 zawodników z 14 klubów z całej Polski. Wśród naszych zawodników najlepiej wypadła Nikola Olszewska, która zdobyła dwa srebrne medale na dystansach 50 metrów stylem grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym. Poza Nikolą na podium stanęła też żeńska sztafeta w składzie N. Olszewska, Marta Wąsik, Ola Zalewska i Weronika Muzolf, która po pasjonującej walce zajęła 3 miejsce.

Poza wymienionymi zawodniczkami na pochwałę zasługują również Weronika Grabowska, Julita Wróblewicz oraz Radek Czubała, którzy poprawiali swoje rekordy życiowe.

Po zawodach trener A. Szachmytowski powiedział: „Zawody w Kartuzach stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wiele wyników było naprawdę znakomitych i cieszy fakt, iż nasi zawodnicy zajmowali wysokie pozycje w tak silnej stawce. Przed nami teraz najcięższy okres treningowy a na początku kwietnia zawody w Słupsku”.